Kuba - Potápění - ZAJISTÍME PRO VÁS JAKÝKOLIV TERMÍN

Rezervace zájezdu

Poptat zájezd
KORÁLY HOTEL MARIA LA GORDA MARIA LA GORDA ŽELVA POTÁPĚNÍ POTÁPĚČ HOTEL MARIA LA GORDA MOLO Hotel Tuxpan - Varadero Hotel Playa Larga Hotel Club Amigo Caracol Hotel Club Santa Lucia Hotel Club Amigo Atlantico Guardalavaca Villa Don Lino Večerní Copacabana Recepce Bazén Lobby Bar Bar Caipirinha Buffetová restaurace "Tucan" Copacabana hlavní budova Standardní Pokoj Disco Bar Ipanema Lekce potápění v Copacabana Autopůjčovna "Cubacar" u hotelu Copacabana Areál hotelu Sol Sirenas

Kuba - Potápění - ZAJISTÍME PRO VÁS JAKÝKOLIV TERMÍN

Země a lokalita Kuba, Dle Vašeho výběru
Ubytování HOTEL COPACABANA 3***, SOL SIRENAS CORAL 4****
Druh zájezdu Potápěčský
Doprava LETECKY | PRAHA - VACLAV HAVEL
Cena zahrnuje
 • Leteckou přepravu v ekonomické třídě Praha - Havana - Praha s Air France s přestupem v Paříži nebo se Swiss Air s přestupem v Curychu (vč. přepravy 1 zavazadla o hmotnosti 23 kg a příručního zavazadla o hmotnosti AF 12 kg, S.A. 8 kg na každou osobu)
 • Přivítání na letišti v Havaně s česky hovořícím průvodcem/delegátem
 • Kolektivní transfer z letiště v Havaně do hotelu v Havaně
 • Ubytování v Havaně v hotelu "Copacabana" 3*** se snídaní (3 noci)
 • Prohlídku Staré Havany v českém jazyce (cca 5 hodin)
 • Vstup do 1 zajímavého objektu (např. fabrika na doutníky, muzeum rumu, Palacio de la Artesania, Conde Villanueva apod.)
 • Oběd ve světoznámé restauraci "La Bodeguita del Medio" (tříchodové menu s nápojem)
 • Transfer z Havany do Vámi vybrané potapěčské lokality a zpět ("Play Guardalavaca" a "Playa Santa Lucia za příplatek")
 • 4 ponory ve vybrané lokalitě
 • Ubytování ve Vámi vybraném hotelu (5 a více nocí) se snídaní nebo ALL INCLUSIVE
 • Služby česky mluvícího delegáta po celou dobu pobytu s možností dokoupení fakultativních výletů (24 hod. na telefonu, sídlí v Havaně)
 • Pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
 • Vstupní vízum - cena 750 Kč
 • Cestovní pojištění - léčebné výlohy + storno (49 Kč-129 Kč/os/den - dle typu zvoleného pojištění)
 • Fakultativní výlety
 • Příplatek za transfer na "Playa Guardalavaca" či "Playa Santa Lucia"
 • Příplatek za 1 ponor (více v naší CK)
Popis stravování

ALL INCLUSIVE nebo se snídaní dle Vámi vybraného ubytovacího zařízení.

Popis ubytování

HOTEL COPACABANA 3***


Tento hotel se nachází přímo u moře v rezidenční čtvrti „Miramar“ a skládá se z celkem 168 pokojů (z nichž 4 jsou vyšší kategorie – suites) se sociálním zařízením, klimatizací, bezpečnostním trezorem, vysoušečem vlasů, satelitní televizí a telefonem. Pro občerstvení hostů slouží dvě restaurace. Snídaně jsou podávány v bufetové restauraci „El Tucan“, a la carte restaurace „D´Porto“ nabízí italskou kuchyni. K občerstvení dále poslouží dva bary – lobby bar a bazénový snack bar „Caipirinha.“ Hotel disponuje internetem, v lobby hotelu WIFI, směnárnou, obchodem se suvenýry, prádelnou, krásným bazénem s přístupem do moře a tenisovým kurtem. Svým hostům nabízí večerní zábavné programy. V prostorách hotelu byla po dvaceti letech znovuotevřena slavná havanská diskotéka „Ipanema“, pro hotelové hosty zpřístupněna zdarma. V hotelu se rovněž nachází centrum potápění. Přímo od hotelu jezdí turistický autobus do centra města. Letiště je vzdálené pouhých 20 km, věhlasný kabaret „Tropicana“ 5 km a "Acuario Nacional de Cuba" s delfináriem pouhých 200 m od hotelu. Copacabana je jedním z mála havanských hotelů s přímým přístupem do moře.SOL SIRENAS CORAL 4****


Hotel je umístěný přímo na překrásné pláži s bílým pískem, obklopen tropickou zahradou. Disponuje 651 pokoji (z nichž 71 je vyšší kategorie – suites) s klimatizací, vlastním sociálním zařízením, minibarem, trezorem, vysoušečem vlasů,  satelitní televizí a telefonem. Celý resort je rozdělen do dvou bloků, klidnější „Sirenas“ a „Coral“, ideální pro rodiny s dětmi. V rámci programu ALL INCLUSIVE lze využít stravování v bufetové restauraci „Timonel“ nebo „Mistral“ či v některé ze šesti specializovaných a la carte restaurací. V areálu je k dispozici 8 barů, včetně pěkných barů „Tramontana“ a „Turquesa“ přímo na pláži. Snack bar „Tramontanta“ je navíc hotelovým hostům k dispozici 24 hodin denně. V celém resortu jsou 3 bazény se sladkou vodou a brouzdaliště pro děti (lehátka a slunečníky zdarma), wellness centrum s masážemi, Jacuzzi, pedikúrou a manikúrou. K bohatému sportovnímu vyžití slouží fitness centrum, tenisové kurty, aerobik, basketbal, plážový volejbal, stolní tenis, kulečník, šipky, minigolf a celá řada dalších plážových a vodních sportů jako šnorchlování, windsurfing, kajak či katamarán. V hotelu lze zařídit výlet za potápěním nebo sportovním rybařením. Pro rodiny s dětmi je k dispozici plně vybavený miniklub s celodenním programem pro děti, minidiskotéky a hry. V areálu probíhají celý den a večer bohaté animační programy s lekcemi salsy, španělštiny nebo ukázkovým potápěním v bazénu. V lobby hotelu se nachází směnárna, business centrum s internetem, prádelna, salón krásy a kadeřnictví a obchůdky se suvenýry, ale i zbožím denní potřeby. Hotel má 24 hodin recepci, pokojovou službu a zdravotnickou službu. Lze zapůjčit automobil, kolo či skútr pro výlety po okolí. Nedaleko od hotelu se nachází golfové hřiště nebo delfinárium. Pár desítek metrů od hotelu je zastávka turistického autobusu, kterým se za poplatek 5 CUC můžete po celý den pohybovat po Varaderu.Popis lokality ubytování

HAVANA


Byla založena v roce 1519 a brzy poté se stala hlavním městem ostrova. Město je plné architektonických památek a zajímavých míst nesoucí stopy dějin ostrova.  Až do druhé poloviny 18. století byla Havana obklopena vysokou zdí, která patřila k obrannému systému proti útokům pirátů. Ještě dnes jsou vidět její pozůstatky. Díky své geografické poloze byla Havana centrem námořního obchodu mezi Evropou a Amerikou.  Město rychle zbohatlo a stalo se centrem dějin a kultury.   Havana je na seznamu chráněných památek UNESCO a patří mezi nejvýznamnější představitele amerického baroka.  Při návštěvě dnešní Havany nesmíte opomenout navštívit národní galerii ("Museo de Bellas Artes"), balet ("Ballet Nacional de Cuba"), koncerty klasické a populární hudby. Mezi další zajímavosti patří: náměstí "Plaza de la Revolución", "Cabaret Tropicana", "Malecón" (promenáda) a "La Rampa" (moderní centrum).  Obyvatelé jsou usměvaví, temperamentní a přátelští.


VARADERO


Letovisko „Varadero” se nachází 140 km od Havany a je největší turistické středisko na Kubě, s více než půl milionem turistů ročně.  Nachází se na velmi úzkém (0,5 - 1 km) a 25 km dlouhém poloostrově „Hicacos”. První historické zmínky o poloostrově sahají do roku 1555. V této době zde byl španělský přístav. Dnešní letovisko bylo vystavěno jako sídlo bohatých ve 20. letech minulého století. Po druhé světové válce zde byla postavena kasina a hotely. Nádherná 22 kilometrová pláž věhlasných bílých písků, tyrkysové moře a desítky moderních resortů s programem „ALL INCLUSIVE”, nabízí ideální podmínky pro vodní sporty, koupání, potápění, golf a denní i noční zábavu. Na jihu regionu leží Národní Park „Ciénaga de Zapata” (4 400 km²  - bažinné ekosystémy s bohatou endemickou florou a faunou). Součástí parku je areál „Guamá” k němuž patří: krokodýlí farma,  indianská vesnice „Aldea Taina” a „Lago del Tesoro” - jezero pokladů.  O několik kilometrů dále leží zátoka Sviní se známým epickým muzeem a pláž „Playa Girón”. Za zmínku ještě stojí  údolí - „Valle Yumuri” a vyhlídka - „Mirador Bacunayagua” (na půl cesty mezi Havanou a Varaderem).  Za návštěvu také stojí nádherná jeskyně „Cuevas de Bellamar”, 10 km od města Matanzas. Varadero je v současnosti oblíbené turistické středisko s bílými písčitými plážemi a moderními zábavními středisky. Jeho pláž se řadí mezi 10 nejkrásnějších pláží světa. Mezi zajímavá turistická lákadla patří 18-ti jamkové golfové hřiště, delfinárium nebo marína, odkud každým dnem odplouvají katamarány na přilehlé panenské ostrůvky.


Rozšířený popis lokality ubytování

"MARIA LA GORDA"
Renomované mezinárodní potápěčské centrum na stejnojmenné pláži "Maria La Gorda" nabízí obdivovatelům mořského dna příležitost podívat se na jeden z nejhezčích korálových útesů na světě.
"VARADERO"
Nejznámější letovisko Kuby nacházející se asi 140 km od Havany.
"PLAYA LARGA" / "PLAYA GIRON
Tyto pláže se nacházejí ve známé zátoce "Sviní" přibližně 140 km od Havany. Za velice příznivých podmínek zde můžete obdivovat krásy Karibského moře a to celoročně.
"PLAYA SANTA LUCIA"
Severně, 80 km od města "Camagüey" se nachází rozsáhlé souostroví "Jardines del Rey", které po australském útesu "Great Barrier Reef", má druhý největší korálový útes na světě.
"PLAYA GUARDALAVACA"
Nachází se 50 km severovýchodně od města "Holguín". Její teplé, klidné vody jsou korálovým rájem a ideálním mikroklímatem pro mořský život a tím také pro milovníky šnorchlování a potápění.
V případě Vašeho zájmu o jiná místa, nás prosím neváhejte kontaktovat.

Program zájezdu

1. DEN
Přílet do Havany v odpoledních hodinách (cca 18.00 lokálního času)
Přivítání s česky mluvícím průvodcem. Transfer do hotelu. Welcome drink. Ubytování.

2. DEN
Prohlídka historické Havany s obědem v slavné restauraci "La Bodeguita del Medio" + návštěva továrny na výrobu doutníků či muzea rumu.
Ubytování.

Další dny v Havaně je možné využít nabídku fakultativních výletů (například: Viňales - západní Kuba nebo večerních exkurzí v Havaně)

Transfer do Vámi vybrané potápěčské lokality na Kubě

3., 4. - 7, 10, ... (Počet dní podle Vás)
Potápění a relaxace


POSLEDNÍ DEN
Volný dopolední program
V odpoledních hodinách transfer na letiště José Martí v Havaně
cca 20:20 - odlet směr Praha. Přílet následující den.

ASISTENCE ČESKY MLUVÍCÍHO DELEGÁTA S MOŽNOSTÍ NÁKUPU FAKULTATIVNÍCH VÝLETŮ

 
Mapa oblasti
28.06. - 09.07.2017

HAVANA / VARADERO (COPACABANA 3* / BRISAS DEL CARIBE 4*)

Tento hotel se nachází přímo u moře v rezidenční čtvrti „Miramar“ a skládá se z celkem 168 pokojů (z nichž 4 jsou vyšší kategorie – suites) se sociálním zařízením, klimatizací, bezpečnostním trezorem, vysoušečem vlasů, satelitní televizí a telefonem. Pro občerstvení...

43 600 Kč / 1 645 EUR