Kubánské doutníky

Kubánské doutníkyKdyž se řekne Kuba, snad každému se vybaví tabák a výroba doutníků. Kuba je proslulá výrobou tzv. „Premium Cigars“, doutníky prvotřídními, silnými, se zemitou vůní. Za rok se v zemi ručně ubalí přibližně 500 milionů doutníků a z toho 100 milionů je určeno pro vývoz. Tyto doutníky se nazývají „puros“, tedy doutníky balené výhradně z kubánského tabáku.

Značka Premium zaručuje, že listy, z nichž je doutník vyroben, byly vypěstovány v konkrétních regionech. Mají tedy garantovaný původ, stejně jako například vína.

Kubánské doutníky

Doutník se skládá z náplně, dále z vázacího listu a z krycího listu. Každá z „vrstev“ doutníku zraje v různých časových obdobích. Náplň tvoří celé, dlouhé listy, které jsou určujícím faktorem chuti. Vázací list drží tuto náplň pohromadě a má vliv nejen na aroma, ale i na to, jak doutník bude hořet. Na krycí list jsou kladeny největší požadavky, musí být nejkvalitnější a na první pohled téměř hladký.

Pokud si budete chtít koupit na Kubě kvalitní doutník, určitě dejte přednost nákupu v továrních prodejnách. Na ulici totiž můžete být jako cizinci snadno podvedeni.

Na Kubě je pět hlavních oblastí, kde se pěstuje tabák pro výrobu doutníků. Jsou to Vuelta Abajo a Semi Vuelta v okolí Piňar del Rio, Partido v okolí Havany, Reme Dios a Vuelta Arriba v provincii Santa Clara a Oriente u Santiago de Cuba. Nejlepší tabák světa pochází údajně z údolí Vuelta Abajo v provincii Pinar del Rio v západní části Kuby.

 

Mohlo by vás zajímat

Kubánská kuchyně

Kubánský rum

Rezervace
po telefonu
Rezervace Kuba
+420 725 699 909
Rezervace Emiráty, Srí Lanka
+420 725 631 875
Rezervace Dominikánská republika, Mexiko, Maledivy
+420 257 221 724
Získejte slevu 599 Kč
Přihlaste se k odběru newsletteru a získejte
599 Kč
na dovolenou!
Souhlasím s podmínkami registrace
MAURICIUS