Nejkrásnější pláže Kuby

Když se řekne Kuba, snad každý si vedle rumu a doutníků představí i nádherné, několikakilometrové pláže. Jejich písek bývá označovaný za nejbělejší na světě. Přesvědčit se o tom můžete sami, a to na více než třech stech pláží. 

 

Pobřeží Kubánského ostrova

Ať už se vydáte na západní či východní část Kuby, všude můžete ochutnat koktejly, projít se v písku a zaplavat si v azurově modrém moři. Pláže se táhnou podél pobřeží a každá z nich nabízí jiný zážitek. Jeskyně s podemletým dnem, do kterých se dá proplavat, nebo hladká bílá pláž obehnaná palmami? Stačí si jen vybrat.  

 

10 nejkrásnějších pláží Kuby

Pláž Varadero

Díky pozvolnému stupu do moře si 20 km dlouhou pláž oblíbily především rodiny s dětmi. Podél pláže můžete navštívit bary, restaurace nebo obchůdky. Je možné si tu zaplatit i kurz potápění - zájezdy do Varadera zde.

 

Zátoka sviní

Pláž, která na vás dýchne historií. Dnes je Zátoka sviní cílem potápěčů, kteří navštěvují podvodní jeskyně. Okolo zátoky najdeme také potopené vraky a korály, určitě je tedy na co se dívat. V okolí pláže navíc můžete narazit na romantická jezírka.
 

Playa Girón a Playa Larga

Playa Girón není příliš vhodná pro nadšené plavce, protože má velmi pozvolný vstup do moře, a i notný kus od břehu je stále dost mělká. Děti z ní ale budou nadšené. Playa Larga vyhledávají milovníci šnorchlování a potápěči, pro které je tato pláž jako dělaná - zájezdy na Playa Largo zde.
 

Pláž Esmeralda

U letoviska Guardalavaca leží necelý kilometr dlouhá pláž Esmeralda, která je právem považovaná za jednu z nejkrásnějších na ostrově.
 

Pláž Pilar

Tato pláž dostala jméno podle milované jachty Ernesta Hemingwaye. Spisovatel toto místo tehdy považoval za nejkrásnější místo na Kubě. Možná právě proto sem jezdívají fotografové z celého světa, aby zachytili její krásu. 

 

Mezi další úchvatné kubánské pláže patří také:

Cayo Coco (nabídka zájezdů zde),

Cayo Largo (nabídka zájezdů zde),

Cayo Santa Maria (nabídka zájezdů zde),

Guillermo (nabídka zájezdů zde),

a pláž Ancon v Trinidadu.

 

Mohlo by vás zajímat

Geografie Kuby

Hlavní město Kuby

Rezervace
po telefonu
Rezervace Kuba
+420 725 699 909
Rezervace Emiráty, Srí Lanka
+420 725 631 875
Rezervace Dominikánská republika, Mexiko, Maledivy
+420 257 221 724
Získejte slevu 599 Kč
Přihlaste se k odběru newsletteru a získejte
599 Kč
na dovolenou!
Souhlasím s podmínkami registrace
AKTUÁLNÍ SITUACE - NAŘÍZENÍ VLÁDY