Očkování na Kubu

Přestože očkování pro zájezdy na Kubu není povinné, zdravotníci doporučují preventivní očkování proti žloutence typu A i B, tak jako do jiných zemí světa. Základní prevencí, kterou by měl dodržovat na ostrově každý, je pití výhradně balené vody s neporušeným uzávěrem. 

Přestože není kohoutková voda závadná, může obsahovat různé bakterie, které turistům dokáží značně znepříjemnit pobyt. Případným střevním potížím se proto snažte vyhnout i při konzumaci potravin a čerstvých džusů od prodejců na ulici. Dobrým preventivným pomocníkem je i lahvička antibakteriálního gelu. Ta vám pomůže s desinfekcí rukou, která je při výskytu žloutenky jedním z hlavních potřebných návyků. Desinfekci si určitě přibalte do zavazadla před odjezdem na zájezd.

Kubánské zákony dovolují do země přivézt až 10 kg léků pro osobní užití. Proto si do kufru nebojte přibalit léky proti průjmům, bolestem hlavy, opalovací krémy či repelenty a další běžné léky a ochranné prostředky. Ne v každé části Kuby je možné jednoduše vyhledat lékárnu a případná léčiva v ní pořídit. 

Běžný kubánský občan má s koupí léků velké problémy. V lékárnách téměř nic není dostupné nebo se jedná o tzv. „podpultové zboží“. Od 1. 5. 2010 jsou zahraniční návštěvníci povinni uzavřít před vstupem do země zdravotní pojištění na celou dobu pobytu, aby mohla být zajištěna rychlá a odborná péče.

Jak se očkovat na Kubu

Proti hepatitidě je možné se očkovat u Vašeho praktického lékaře či v očkovacích centrech. Pokud pravidelná očkování neabsolvujete, před odletem na Kubu se nechejte přeočkovat. Jedna z nemocí, před kterou se chránit očkováním nelze a na Kubě se může vyskytovat, je horečka dengue. Přenáší ji komáři, proto si s sebou nezapomeňte přibalit repelent. 

Horečka dengue se projevuje podobně jako klasická chřipka, charakteristické jsou pro ni vysoké teploty, bolesti kloubů, migrény a vyrážka po celém těle. Situace ohledně tohoto onemocnění je na Kubě již stabilizovaná, přesto pokud se bodnutí hmyzem neubráníte, sledujte proto bedlivě případné zhoršení Vašeho zdravotního stavu. Více informací o horečce dengue se dozvíte také na wikipedii zde

 

Mohlo by vás zajímat

Víza na Kubu

Bezpečnost na Kubě

Měna a ceny na Kubě

Doprava na Kubě

Důležité kontakty při cestě na Kubu

Rezervace
po telefonu
Rezervace Kuba
+420 725 699 909
Rezervace Emiráty, Srí Lanka
+420 725 631 875
Rezervace Dominikánská republika, Mexiko, Maledivy
+420 257 221 724
Získejte slevu 599 Kč
Přihlaste se k odběru newsletteru a získejte
599 Kč
na dovolenou!
Souhlasím s podmínkami registrace
KUBA 1.7.-11.7.24