Sport na Kubě

Sport na KuběCelá Kuba je přirozeně rájem pro veškeré vodní sporty.

Nejoblíbenejší sport obyvatel Kuby je bezkonkurenčně baseball a hned poté následuje box.

Kubánci se mohou pochlubit i několika olympijskými medailemi, a to v displciplínách: překážkový běh, hod oštěpem, skok do výšky, skok do dálky, šerm nebo taekwondo. Zajímavé ale na Kubě je, že se v posledních letech stává vyhledávanou destinací golfistů.

 

Golf na Kubě

V době, kdy začínají teploty u nás klesat a odpoledne na golfu se stává nesnesitelným, je ideální čas objevit Kubu. Dlouhé bílé pláže, opojná hudba a lahodné drinky jsou na ostrově známé. Zajímavostí ale je, že i na Kubě se začalo s výstavbou golfových hřišť, milovníci tohoto krásného sportu si tak mohou užít zajímavou hru například ve Varadero Golf Clubu, který hráčům nabízí navíc i úchvatnou podívanou. 

 

Potápění na Kubě

Milujete vodní sporty? Pak si na Kubě budete připadat jako v ráji. Kromě plachtění a vodních lyží můžete objevovat krásy světa pod hladinou. Ostrov je obklopený jedním z největších korálových útesů a v jeho blízkosti najdeme stovky potopených vraků. Rozhodně tedy bude na co se dívat. 

 

Nejznámější atleti Kuby

Kubánci patří k předním světovým atletům. Ať už mluvíme o hodu diskem, oštěpem, překážkovém běhu či běhu, má Kuba v zásobě velká sportovní esa. Jedněmi z nejlepších atletů Kuby jsou například tyčkař Lázaro Borges, překážkář Dayron Robles, oštěpař Guillermo nebo například diskařka Yarelys Barriosová.

 

Úspěchy Kuby na Olympijských hrách

Kromě atletiky se Kubánci pyšní i excelentními výkony v boxu a řecko-římských zápasech. Na olympiádě v roce 2016 jim právě tyto dva sporty vynesly 5 zlatých medailí. Cenných kovů dohromady získali 11, a to konkrétně ze zmiňovaných zápasů a jeden bronz z atletiky.

 

Kubánské tance

Cha-cha, Son, Salsa nebo Rumba jsou známé po celém světě. Kubánské rytmy lidem učarovaly. Tradiční kubánská hudba přitom v 19 století s příchodem evropské a africké kultury spontánně zanikla. Dnešní podoba kubánské hudby se proto té tradiční téměř nepodobá. 

To ale není pro Kubánce překážkou, energie mají na rozdávání, ať hraje jakákoli melodie, proto pokud jste blázni do taneční hudby, připravte se na prohýřenou noc v kubánských tanečních klubech. 

Rezervace
po telefonu
Rezervace Kuba
+420 725 699 909
Rezervace Emiráty, Srí Lanka
+420 725 631 875
Rezervace Dominikánská republika, Mexiko, Maledivy
+420 257 221 724
Získejte slevu 599 Kč
Přihlaste se k odběru newsletteru a získejte
599 Kč
na dovolenou!
Souhlasím s podmínkami registrace
CESTOVÁNÍ OD 15.06.2020