Havana - hlavní město Kuby

Romantická, velkolepá, moderní i historická. Havana je město mnoha tváří, oblíbené zákoutí si v ní najde každý. Hlavním městem Kuby se stala v roce 1902, od té doby zažila mnoho krušných chvil i doby velké slávy. Proč návštěvníky Havana fascinuje? 

 

Havana město

Hlavní město Kuby obývají asi dva miliony lidí. Destinaci, která je srovnatelná s mnohými evropskými městy, ale zároveň je jednou z posledních míst pod vládou komunistického režimu na planetě, vyhledává čím dál více turistů. Jedinečné město leží na pobřeží a svým tvarem připomíná španělský vějíř. Ti, kdo město navštívili tvrdí, že tu můžete strávit i celé týdny a stále budete mít co objevovat. Zamilujete si španělskou koloniální architekturu, díky které je město na seznamu památek UNESCO.
 

Co vidět v Havaně

Největší kubánské město je plné romantických uliček s historickými památkami, které se díky své kráse zapsaly do dědictví UNESCO. Vedle historických budov najdeme v Havaně také rozpadající se domy a děravé silnice. Na vzhledu města se tak podepsalo porevoluční hnutí, kdy město více než čtyřicet let jen chátralo. Toto jsou jedny z nejzajímavějších náměstí a oblastí v Havaně:

  • Stará Havana (úzké romatické uličky)
  • Plaza de Armas (od 16. století centrum města)
  • Plaza de la Catedral (jedno z nejnovějších náměstí)
  • Plaza de San Francisco (blízko přístavu)
  • Plaza Vieja (dříve sloužilo jako velké tržiště, také s otroky).

Město se může pyšnit krásnými parky a bulváry, domy ve stylu art deco a dalšími monumenty, které vystavovaly na odiv promyšlenost kubánské architektury. Podoba města se výrazně změnila v roce 1961, kdy přišel k moci Fidel Castro. Kuba tehdy začala za pomoci SSSR budovat moderní stavby, pomníky hrdinům socialismu a další nové památky.

 

Městské čtvrti Havany

Metropole Kuby se skládá z 15 městských čtvrtí. Postupným rozšiřováním město pohltilo okolní vesničky, které si ale udržely starobylé kouzlo původních koloniálních osad. Turisticky nejnavštěvovanějšími částmi Havany jsou Vedado, La Habana Vieja a Centro Habana.

 

Letiště v Havaně

Letiště Jose Marti, které spadá pod město Havana, bude pravděpodobně první místo, které na Kubě navštívíte. Kromě mezinárodních letů je možné z letiště cestovat i po samotném ostrově, je to však velmi nákladné. Lidé proto volí častěji dopravu vlaky či autobusy. Nedaleko letiště si také můžete vypůjčit auto, pokud tedy jedete objevovat Kubu na vlastní pěst, tato možnost se vám bude hodit.  

 

Mohlo by vás zajímat

Geografie Kuby

Nejkrásnější pláže Kuby

Rezervace
po telefonu
Rezervace Kuba
+420 725 699 909
Rezervace Emiráty, Srí Lanka
+420 725 631 875
Rezervace Dominikánská republika, Mexiko, Maledivy
+420 257 221 724
Získejte slevu 599 Kč
Přihlaste se k odběru newsletteru a získejte
599 Kč
na dovolenou!
Souhlasím s podmínkami registrace
AKTUÁLNÍ SITUACE - PRODEJ OD 16.08.2020