Počasí na Kubě

Prosluněné pláže, horký písek a lehký vánek v zádech se na Kubě může rychle změnit v nepříjemný slejvák, pokud jste se na tento ostrov vydali v období dešťů. Kdy je nejlepší vyrazit na dovolenou? 

 

Charakteristika počasí na Kubě

Kubánský ostrov najdeme v tropickém pásu nedaleko rovníku, proto tu celý rok panují příjemné podmínky. Teplotu vody i podnebí ovlivňuje i golfský proud a Pasáty. Obecně se dá říci, že východní Kuba je teplejší než západní.

Během celého roku je počasí na Kubě příjemné, vhodné pro celoroční dovolenou. Průměrná vlhkost vzduchu činí 80%. Moře a vzduch mají podobnou teplotu. V měsících říjen až duben se teplota vzduchu pohybuje okolo 27°C a nehrozí žádné nebezpečí hurikánů. V ostatních měsících je teplota okolo 30°C. Lijáky se mohou vyskytnout během srážkového období (květen až září), převážně v odpoledních hodinách a netrvají déle než 20 minut. Hurikány se na Kubě vyskytují vyjímečně (za posledních 100 let byly jen 4 velké hurikány). Přesto tento přírodní jev je jedinečný zážitek, především jste-li turista a nemáte o co přijít...

 

Kdy jet na Kubu

V místním tropickém podnebí rozlišujeme jen dvě roční období. To první – horka a sucha - od listopadu do dubna. Následuje období dešťů - květen až říjen. To však neznamená, že si dovolenou v období dešťů neužijete. Nic není tak horké, jak se zdá. 

 

Počasí v listopadu

Listopad je zlomový měsíc, kdy končí pravé kubánské léto. Teploty začnou pomalu stoupat, občas můžeme ještě očekávat dešťové přeháňky, které ale pomalu ustávají. V tomto měsíci se vyplatí sledovat denně předpověď počasí. 

 

Počasí v prosinci

Prosinci už kralují vyšší teploty a sucho. Pokud nejste milovníky zimy, bude prosinec ideální měsíc pro cestu do teplejších krajin. Tak proč ne zrovna na Kubu? 

 

Počasí leden, únor, březen

Tyto měsíce na Kubě slibují azurové nebe, sluneční paprsky ideální k opálení a příjemný vlahý vánek v zádech. Jsou tak jedněmi z nejlepších měsíců pro návštěvu tropického ostrova.

 

Počasí ve Varaderu

Pokud toužíte po klidné dovolené na varaderské pláži, rozhodně se vyhněte období našeho léta, tedy zhruba červen až říjen, kdy je na Kubě období dešťů. Ty by vám mohly dovolenou nepříjemně pokazit.

 

Počasí v Havaně

To stejné platí pro Havanu, která leží poměrně nedaleko Varadera. Hlavní kubánské město navíc patří mezi každoročně nejvíc zasažená místa silnými poryvy větrů. Rychlost větru v nich dosahuje rychlosti přes 200 kilometrů v hodině a doprovází ji silný vítr. Proto se období dešťů na Kubě snažte raději vyhnout. 

Rezervace
po telefonu
Rezervace Kuba
+420 725 699 909
Rezervace Emiráty, Srí Lanka
+420 725 631 875
Rezervace Dominikánská republika, Mexiko, Maledivy
+420 257 221 724
Získejte slevu 599 Kč
Přihlaste se k odběru newsletteru a získejte
599 Kč
na dovolenou!
Souhlasím s podmínkami registrace
AKTUÁLNÍ SITUACE - PRODEJ OD 16.08.2020